fbpx

Recept na dobré manželstvo

Dobré manželstvo. Kto z nás by ho nechcel? A ako je to s vami? Máte dobré manželstvo? V tomto kurze spoznáte praktického sprievodcu rôznymi oblasťami manželstva. Ponúka osvedčený recept založený na biblických princípoch, ktorý je overený tisícmi rokov a miliónmi ľudí. Recept je jednoduchý a veľmi praktický.

User Avatar
(1 hodnotenie)

Sviatosť manželstva je znakom spojenia Krista a Cirkvi. Dáva manželom milosť milovať sa láskou, akou Kristus miloval svoju Cirkev. Takto milosť sviatosti zdokonaľuje ľudskú lásku manželov, posilňuje ich nerozlučiteľnú jednotu a posväcuje ich na ceste do večného života. (KKC, 1661)

Aj v manželstve môžeme naraziť na rôzne úskalia, prekážky alebo ťažkosti, ktoré sa nám niekedy zdajú neriešiteľné. Pán Boh nám však na každú situáciu alebo otázku dáva aj odpoveď. 

 

Ako môžeme žiť naozaj dobré manželstvo? Čo znamená žiť manželstvo? Existuje recept na dobré manželstvo? O svoje skúsenosti a rady sa v tomto kurze s nami podelí Richard Vašečka. 

 

Ciele kurzu

  • Ako nájsť správny spôsob žiť dobré manželstvo.
  • Poukázať na dôležitosť modlitby v manželskom živote.
  • Naučiť sa žiť priateľstvo medzi manželmi.
  • Naučiť sa viesť k správnej duchovnej a fyzickej intimite.
  • Objaviť jedinečnosť partnera.
  • Zdokonaliť sa a pracovať na každom vzťahu.

Prednášajúci

Je uznávaný učiteľ a spisovateľ v oblasti viery, kresťanského života, manželstva, rodiny a vzťahov. Pochádza z Bratislavy. V Prešove vyštudoval teológiu a učiteľstvo. So svojou manželkou Martou a štyrmi deťmi žije neďaleko Žiliny, kde v minulosti pôsobil päťnásť rokov ako …

Hodnotenia

Average Rating

5
1 rating

Detailed Rating

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
  • Úžasný kurz

    Ďakujeme za tento kurz, spolu s manželom sme ho počúvali a sú tam veľmi dobré témy ako vylepšiť svoje manželstvo aby to bolo manželstvo také aké ho chce mať pre nás Boh. Veľmi nám to s manželom pomohlo uvedomiť si čo je v manželstve naozaj dôležité a ako to urobiť aby sme sa zlepšovali. Veľmi dobrý kurz odporúčam všetkým mladým manželstvám, aj starším, manželstvám v kríze